Välisministeeriumi reisiinfo eriteade: Soome uuendas laevaliikluse reisisoovitusi, transiit jätkub

Soome valitsus teatas, et pikendab viiruse peatamiseks kehtestatud meetmeid kuni 13. maini. Soome uuendas ka reisivõimaluste infot, mille hulgas on soovitus laevafirmadele peatada piletimüük tavareisijatele Tallinn-Helsingi suunal ajavahemikuks 11. aprillist kuni 13. maini.

Transiitreisijad, kes soovivad kaugematest riikidest läbi Soome Eestisse naasta, saavad seda jätkuvalt teha. Samuti jätkub kaubavedu.

Praeguse info kohaselt hakkavad uuendused kehtima reede öösel vastu laupäeva. Soomes registreeritud elamisõigusega Eesti kodanikud saavad endiselt riiki siseneda, kuid alates laupäevast, 11. aprillist ei võta näiteks Tallink Grupi laevad, Baltic Princess ja Galaxy jalgsi või autoga reisijaid peale Eestist ega Rootsist Soome suunal.

Reisida saavad vältimatut tööd tegevad inimesed, näiteks tervishoiutöötajad, päästetöötajad, eakate hooldajad ja kaubavedajad. Töö tõttu hädavajadusel reisival inimesel peab olema püsiv tööleping, mille näitamine piiril tõendab, et reis toimub vältimatu töö tegemiseks. Riiki sisenemise vältimatu vajaduse otsustab Soome piirivalve. Kehtib üldine 14-päevane eneseisolatsiooni nõue.

Tallinna ja Helsingi vahel hakkab vastavalt vajadusele lendama Finnair. Tallink on kinnitanud, et reisijaid ja sõidukiga reisijaid võetakse endiselt peale Soomest Eesti ja Rootsi suunal. Täpsema teabe saamiseks soovitame võtta ühendust laevafirmade ja Finnairiga.

Lisainfo:
välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee