Kaitseministri Hanno Pevkuri visiit Soome 03.04.2024

Kaitseministeeriumi pressiteade: Pevkur Soomes: mitmed seni suletud uksed on Soome liitumisel NATOga avanenud

Kaitseminister Hanno Pevkur kohtus Helsinkis Soome kaitseministri Antti Häkkäneniga.

Kaitseminister Hanno Pevkur kohtus Helsinkis Soome kaitseministri Antti Häkkäneniga (03.04.2024)

(03.04.2024)

Eile Helsingit külastanud kaitseminister Hanno Pevkur kohtus Soome kaitseministri Antti Häkkäneniga ja pidas loengu Soome vabatahtlike riigikaitseühingus Hakkapeliitayhdistys.

Kohtumisel räägiti Eesti ja Soome vahelisest kahepoolsest kaitsekoostööst, arengutest NATO-s ja Euroopa Liidus ning Ukraina abistamisest.

„Kui Eesti on juba 20 aastat NATOs, täitub Soomel homme esimene aasta NATO liikmena ja nüüd koos Rootsi liitumisega on selge, et allianss on kahe uue, sõjaliselt võimeka liikme liitumisest tugevam. Meie jaoks tähendab Soome ja Rootsi liitumine mõlemapoolselt mitmete seni suletud olnud uste avanemist. Eelkõige puudutab see paremat info ja olukorrapildi jagamist, ent kuna meil on ühine nägemus nii piirkonna kaitse tugevdamisest kui ka Ukraina kiirelt abistamise vajalikkusest on võimalusi edasise koostöö tihendamiseks teisigi. Kahepoolselt on peamine fookus Soome lahel, kriitilise taristu kaitsel ja praktilisel kaitsekoostöö tihendamisel“ ütles kaitseminister Hanno Pevkur.

Samuti esines kaitseminister ettekandega Eesti kaitselahendist vabatahtlikus riigikaitseühingus Hakkepeliittayhdistys, mis tegeleb peamiselt Soome ratsaväetraditsioonide säilitamisega ning riigikaitselise mõtlemise edendamisega.

Eesti ja Soome praktiline kaitsealane koostöö ulatub 1990. aastatesse, mil Soome mängis olulist rolli nõustamistööga Eesti riigikaitsesüsteemi ning aja- ja reservteenistuse süsteemi ülesehitamisel, samuti Eesti ohvitseridele hariduse ja väljaõppe pakkumisel ning relvaliikide nagu näiteks suurtükiväe ja õhutõrje arendamisel. 2000. aastatel on sellele lisandunud hangete-alane koostöö.

Lisainfo: [email protected]

Fotod: Kaitseministrid Pevkur ja Häkkänen (03.04.2024) | Kaitsemini… | Flickr