Esmase passi ja ID-kaardi taotlemine lapsele

Esmase Eesti kodaniku passi ja isikutunnistuse (ID-kaardi) taotlemine Soomes sündinud lapsele

Eesti kodaniku passi ja/või ID-kaardi saab Soomes sündinud lapsele tellida posti teel või saatkonnas kohapeal. Posti teel tellimine on soodsam ja mugavam. Alla 12-aastane laps ei pea isiklikult saatkonda tulema, kuna temalt ei võeta sõrmejälgi.

Kui lapse välisriigi sünnidokument on saatkonnas kantud Eesti rahvastikuregistrisse (vt perekonnatoimingud) ja lapsele on antud Eesti isikukood, saab lapsele esmast dokumenti taotleda e-taotluskeskkonna iseteeninduses. Iseteenindusse saab siseneda ID-kaardi, mobiil-ID või Eesti pangatunnustega. Tellida saab nii passi kui ID-kaarti.

Esmaste dokumentide taotlemiseks tuleb esitada:

  • taotlus
  • lisaankeet (juhul, kui teise lapsevanema andmed pole varem Eesti rahvastikuregistrisse kantud)
  • lapsevanema Eesti kodaniku passi või ID-kaardi koopia (kui taotlus saadetakse posti teel)
  • kui lapse teine hooldaja ei ole Eesti kodanik, siis tema kirjalik nõusolek dokumendi taotlemiseks (vabas vormis) ja passi või ID-kaardi koopia
  • riigilõivu tasumist kinnitav kviitung
  • ingliskeelne Soome rahvastikuregistri väljavõte lapse kohta (Extract from the population information system in Finland). Seda väljastab magistraat. Apostilli ei vaja. Andmed väljavõttel:
  • lapse nimi, sünnijärgne/endine nimi ja nimevahetuse kuupäev (kui olete lapse nime muutnud), sünniaeg ja -koht, Soome isikukood, kodakondsus, perekonnaseis, sünni registreerinud asutus, lapse alaline elukoht, vanemate ja hooldajate andmed, hooldusõiguse algamise kuupäev, kui vanemad ei ole abielus.

Taotlus koos lisadokumentidega tuleb saata tavapostiga Eestisse:

TAOTLUS
Politsei- ja Piirivalveamet
Pärnu mnt 139
Tallinn 15060
Estonia

Lisaks taotlusele tuleb saata digitaalne dokumendifoto e-posti teel aadressile ppa@politsei.ee  (dokumendifoto nõuded).

NB! PPA ei võta vastu paberpilte. Kui taotleja esindaja ei kasuta ise e-posti, siis võib tema eest foto saata ka keegi teine (nt fotograaf). Oluline on foto juurde kirjutada lapse ees- ja perekonnanimi ning Eesti isikuood või sünniaeg.

Enne taotluse postitamist soovitame tutvuda PPA kodulehel taotlusankeedi täitmise juhendiga.

Taotlemiseks saatkonnas tuleb eelnevalt broneerida aeg internetis või telefoni teel +358 9 622 02 88 (E-N 9.00-15.00, R 9.00-13.00). Saatkonnas saab riigilõivu tasuda ainult pangakaardiga. Sularaha vastu ei võeta. Kui riigilõiv on tasutud ülekandega, tuleb kaasa võtta riigilõivu tasumist kinnitav kviitung.

Riigilõiv, kui taotlus saadetakse postiga (alla 15-aastane): Eesti kodaniku passi ja ID-kaardi koos taotlemisel 25 €; ainult pass 20 €; ainult ID-kaart 7 €.

Riigilõiv, kui taotlus esitatakse saatkonnas (alla 15-aastane): Eesti kodaniku passi ja ID-kaardi koos taotlemisel 25 €; ainult pass 20 €; ainult ID-kaart 10 €.