Poris avati näitus “Be Fragile! Be Brave!“

Pori kunstimuuseumis avati 20. septembril näitus “Be Fragile! Be Brave!“  Näitusel saab vaadata skulptor Anu Põdra loomingut rahvusvahelises, 20. sajandi naiskogemust kujutavas kunstitraditsioonis. Lisaks Anu Põdra teostele on esindatud ka Melanie Bonajo, Liisa Hirschi, Alina Szapocznikowi ja Iza Tarasewiczi tööd. Näituse kuraator on Rebeka Põldsam.

Avakõned pidasid Eesti suursaatkonna kultuurinõunik Anu Kippasto ja näituse kuraator Rebeka Põldsam. Avamisel olid kohal kunstnikud Liisa Hirsch Eestist ja Iza Tarasewicz Poolast ning näituse arhitektid Maarja Kaska ja Neeme Külm.

Pildil: näituse kuraator Rebeka Põldsam ja Anu Põdra teos

Enne avamist toimunud kuraatorituuril said huvilised teada, et Anu Põder kasutas oma teostes hapraid materjal: vaha, seepi, teksiili, kipsi jsa šokolaadi, ning et Liisa Hirschi teos põhineb Porist läbivoolava Kokemäe jões salvestatud helidel.

Pildil: Iza Tarasewiczi teos

Pildil: Iza Tarasewiczi teos

Pildil: Iza Tarasewiczi teos

Anu Põder on olnud üks huvitavamaid Eesti 20. sajandi skulptoreid. Tema loomingut võib mõtestada ja vaadata üha ja uuesti väga erinevatest vaatepunktidest. Põder on Eesti skulptuurimaastikul seisnud oma kaasaegses kunstipildis kaua erandlikuna. Erilist tähelepanu väärib tema erakordne võime skulptuuri- ja installatsioonivormis väljendada vaimseid ja kehalisi kogemusi.

Rohkem infot soome ja inglise keeles leiad Pori kunstimuuseumi kodulehelt.

Pildil (vasakult): Näituse arhitekt Neeme Külm, kuraator Rebeka Põldsam, näituse arhidekt Maarja Kask, Anu Põdra tütred ja lapselaps, Liisa Hirsch ja Iza Tarasewicz.

Pildil: Näituse kuraator Rebeka Põldsam tutvustamas Anu Põdra teoseid