Näitus “Vabadussõda 1918-1920. Eesti liitlased”

Eile, 10. septembril avati Soome Sõjamuuseumis näitus “Vabadussõda 1918-1920. Eesti liitlased”. Näituse avas Eesti kaitseväe peastaabi ülem brigaadikindral Veiko-Vello Palm. Oma avasõnades tuletas ta meelde, et kui paljude Euroopa riikide ja rahvaste jaoks tähendas I maailmasõda suurt kaotust, siis sellele järgnenud Vabadussõjas 1918-1920 kindlustas Eesti vabariik oma iseseisvuse. Ta rõhutas Eesti liitlaste hindamatut rolli nii Vabadussõjas kui ka tänapäeval, tuues esile, et Eesti ei ole enam kunagi üksi. Lisaks lausus tervitussõnad Soome Sõjamuuseumi direktor Harri Huusko.

Vasakult: Veiko-Vello Palm ja Harri Huusko

Näitus tutvustab Eesti liitlaste – Soome, Taani ja Rootsi vabatahtlike ning Briti laevastikueskaadri – rolli Vabadussõjas. Lisaks on näitusel eksponeeritud sõjalised aumärgid Pori Eesti Seltsi liikme Pertti Ramstedti erakogust.

Näituse on kokku pannud Eesti Sõjamuuseum koostöös Eesti Välisministeeriumiga ning see jääb kõigile huvilistele avatuks 15. oktoobrini 2019. Soome Sõjamuuseumi aadress: Suomenlinna C 77, Helsinki.