Kriisimeetmetega seotud reisi- ja konsulaarinfo – 17.04

Kui jääte asukohariigis kehtestatud piirangute tõttu välisriigis hätta, võtke ühendust lähima Eesti saatkonnaga või helistage välisministeeriumi hädaabitelefonil +372 5301 9999.

Lähiriikide piirangud tänase seisuga:

 • Reisijatevedu laevadel Tallinn-Helsingi suunal on peatatud kuni 13. maini. See tuleneb Soome valitsuse otsusest pikendada kehtivaid piiriületuse piiranguid. Laevafirmadel soovitati lõpetada piletimüük tavareisijatele Tallinnast Helsingisse ning Tallink, Viking Line ja Eckerö Line on sel suunal piletimüügi oma kodulehtedel peatanud. Finnair on teatanud, et lendab Tallinna ja Helsingi vahel vastavalt nõudlusele – täpsem info saamiseks soovitame pöörduda Finnairi poole.
 • Alates 11. aprillist toimub laevadega reisijatevedu ainult suunal Helsingi-Tallinn. Kaubavedu ja transiitreisid Soome kaudu Eestisse ja vastupidi jätkuvad. Laevafirmad on lõpetanud online piletite müügi. Pileti ostmiseks soovitame laevafirmaga (Tallink, Viking Line, Eckerö) ühendust võtte telefoni või e-kirja teel. Hädavajaliku teenuse osutajad võtab Tallinnast pardale ainult Viking Line. Erandite täisnimekiri: https://www.raja.fi/ajankohtaista/ohjeet_rajanylitykseen. Tõendamiskohustus piiril lasub inimesel. Lõpliku otsuse riiki lubamise kohta teeb piirivalve, aga neil reisijatel tuleb lisaks passile või ID-kaardile kaasas kanda ka dokumenti (näiteks tööleping), mis tõendab reisi eesmärki. Soomes registreeritud elamisõigusega Eesti kodanikud saavad endiselt riiki siseneda nagu ka hädavajaliku teenuse osutajad. Ainus võimalus selleks on lennates. Finnair on kinnitanud, et hakkab lendama Tallinna ja Helsingi vahelt vastavalt nõudlusele.
 • Transiit Helsingi-Tallinn suunal jätkub ehk siis need, kes tulevad tagasi koju Eestisse kaugemalt läbi Soome, saavad seda jätkuvalt teha, kuid oluline on varustada end juba reisi algkohas dokumendiga (näiteks laevapilet), mis tõendab, et reisi lõppsihtkoht on Eesti.
 • Soome valitsus kinnitas Uusimaa liikumispiirangu tühistamisest teatades, et kõik muud piiravad meetmed jäävad kehtima: koolide ja meelelahutuskeskuste sulgemine, kogunemispiirangud ja piiriületuseeskirjad kuni 13.05 ning söögikohtade sulgemine kuni 31.05. Tervise- ja heaoluteenuste amet soovitab edaspidi ka asümptomaatilistel inimestel avalikes kohtades (kauplus, apteek) käies kasutada riidest maski.
 • Samuti toimub kaubavedu Soomega mõlemal suunal.
 • Läti valitsus on pikendanud eriolukorda kuni 12. maini. Pikenevad kõik hetkel kehtivad meetmed, kaasa arvatud rahvusvaheliste reisijatevedude keeld (v.a. eriloaga). Transiit Läti kaudu on võimalik. Riia lennujaamast Eesti piirini saab tulla kas isikliku sõiduautoga, rendiautoga või taksoga. Transiitreisija peab viivitamata suunduma edasi järgmisele piirile. Peatumine avalikes kohtades ei ole lubatud. Kui Läti on lõppsihtpunkt, siis riiki saabuja peab paari tunni jooksul liikuma oma elukohta ja jääma 14 päevaks isolatsiooni.
 • Rootsi välisministeerium soovitab kuni 15. juunini vältida mittevajalikke reise teistesse riikidesse.
 • Leedu valitsus otsustas 15. aprillil piirangute leevendamise esimesel etapil taastatavad tegevused. Muuhulgas otsustati leevendada piiranguid reisilennukitele: välismaalased võivad riigist lahkuda lennukiga. Lisaks lubatakse kuni viie reisijaga väikelennukite erareise.
 • Venemaa Föderatsioon sulges 30. märtsil kõik piirid. Euroopa Liidu kodanikel võimaldatakse Venemaalt lahkuda. Venemaa Föderatsiooni kodanikest isikuid lubatakse riiki sisse, kuid Venemaalt välja ei lubata. Sama kehtib topeltkodakondsusega isikute suhtes. Välismaalt Venemaale sisenejad peavad läbima 14-päevase eneseisolatsiooni. Moskvas kehtestatakse 13.-19.04 lisapiirangud ja kõik mittehädavajalikud teenused suletakse.
 • Homme, 18. aprillil lõppeb Sassnitzi–Paldiski kaubaveo laevaliin. Jätkuvalt saab autoga reisimisel kasutada sõitmist läbi Taani ja Rootsi (Kapellskär–Paldiski).

Välisministeeriumile on Euroopasse ja Eestisse naasmiseks teada järgmised lennud:

 • Lufthansa pakub lende London-Frankfurt-Tallinn suunal kaks korda nädalas, teisipäeviti ja neljapäeviti.
 • Finnair lendab Londonist Helsingisse, kaks korda päevas kell 10.20 ja kell 18.20. Samuti toimuvad igapäevased Finnairi lennud Berliinist Helsingisse. Reisijal peab olema kaasas pilet, mis tõendab tema edasist reisi Helsingist Tallinnasse.
 • AirBaltic ja SmartLynx Airlines toovad Baltimaade kodanikud ära Amsterdamist, Frankfurdist, Nice’ist ja Stockholmist.
 • AirBaltic lendab 22. aprillil, 29. aprillil ja 06. mail Amsterdamist ja Frankfurdist Riiga.
 • 22. aprillil toimub AirBalticu lend Oslost Riiga. Lisainfo: https://www.airbaltic.com/en/travel-updates
 • Emirates ja Etihad Airways on piiratud mahus taastanud lennuühendused Dubaist ja Abu Dhabist välisriigi kodanikele koju pöördumiseks. Emirates lendab neli korda nädalas Dubaist Londonisse (Heathrow) ja kolm korda nädalas Frankfurti.
 • Täpsem info: https://www.emirates.com/ee/english/help/travel-updates/ Etihad lendab neli korda nädalas Abu Dhabist Amsterdami ja kolm korda nädalas Londonisse (Heathrow). Täpsem info: https://www.etihad.com/en/news/etihad-airways-announces-additional-speci… Lennugraafikuid uuendatakse iga nädal, kõige värskema infoga soovitame tutvuda lennufirmade koduleheküljel.
 • Qatar Airways lendab Austraaliast (Sydney, Melbourne, Perth jne) ja Taist (Bangkok) veel läbi Doha erinevatesse linnadesse Euroopas, sealhulgas Helsingisse ja Frankfurti.
 • KLM jätkab lende kaugematest sihtpunktidest, sealhulgas Ameerika Ühendriikidest. Samuti toimuvad kolm korda nädalas lennud Ameerika Ühendriikidest (Newark, Chicago) Frankfurti.
 • Kanadast on võimalik lennata erinevatesse Euroopa sihtpunktidesse, sealhulgas Frankfurti.
 • Saksamaa korraldab kuni 23. aprillini mitmeid erilende Lõuna-Aafrika Vabariigist (Kaplinn ja Johannesburg) Frankfurti ja Münchenisse.
 • Taist (Bangkok) opereerivad lende hetkel veel KLM, Qatar Airways, Lufthansa ja EVA. Välisministeeriumile teadaolevalt Phuketist enam erilende pole, Phuketi õhuliiklus on alates 10. aprillist suletud.
 • Atlantic Travel plaanib vahemikus 22.04-25.04 erilende Hispaaniast (Tenerife, Mallorca, Gran Canaria) ja Nizzast Stockholmi ning Stockholmist Riiga. Lennud toimuvad piisava huvi korral, lisainfo: https://www.airatlantic.eu/#about

Lisainfo:
välisministeerium
avalike suhete osakond
[email protected]