Ajalooliste meistripillide kontsert saatkonnas

28. novembril 2019 toimus Eesti suursaatkonnas Helsingis koostöös Eesti Pillifondiga ajalooliste meistripillide kontsert.

Külalisi tervitas suursaadik Harri Tiido, pillifondi tegevust ja haruldaste meistripillide kollektsiooni  tutvustas pillifondi juht Marje Lohuaru. Pillifondi investor Mart Urbas jagas meistripillidesse investeerimise kogemust.

Kontserdil kõlas tuntud heliloojate Maurice Raveli, Georges Bizet’, Carlo Alfredo Piatti ja Dmitri Šostakovitši looming, meistripillidel esinesid Gloria Ilves viiulil, Andrus Haav viiulil ning Valle-Rasmus Roots tšellol, klaveril saatis Mart Ernesaks.

Eestis on peale kasvanud uus kõrgelt haritud, andekate, töökate ja oma elukutsele pühendunud rahvusvahelisel tasemel interpreetide põlvkond. Nende rahvusvahelist karjääri on seni takistanud rariteetsete ja kõrgelt koteeritud meistripillide puudumine. SA Eesti Pillifond on seadnud endale eesmärgiks lahendada see probleem koostöös riigi ja erasektoriga: Pillifondi abiga saavad andekad eesti noored interpreedid kasutada hinnalisi maailmatasemel keelpille.

Pildil vasakult: Gloria Ilves, Mart Ernesaks, Valle-Rasmus Roots

 

Pildil: Andrus Haav (viiul) ja Mart Ernesaks (klaver)

 

Pildil vasakult: Gloria Ilves, Pillifondi juht Marje Lohuaru, Valle-Raskus Roots, suursaadik Harri Tiido

 

Pildil vasakult: Mart Urbas, Marje Lohuaru, Seppo Kimanen

 

Pildil: meistripillide kontsert saatkonnas

Fotod: Toomas Dettenborn