Konsuli vastuvõtt Oulus 20. oktoobril 2022

Eesti suursaatkond Helsingis annab teada, 20. oktoobril 2022 saab Oulus Nordea panga ruumides (Kirkkokatu 6, Oulu) sooritada järgmisi konsulaartoiminguid:

Passi ja ID-kaardi taotluste vastuvõtt

Sõrmejälgede hõivamine

  • Kui soovite taotleda dokumente Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) iseteeninduses või posti teel ja teie sõrmejäljed on PPA andmebaasis vanemad kui kuus aastat, siis saate need uuendada konsuli vastuvõtul. Kaasa võtta pass või ID-kaart. Teenus on tasuta.

Kehtiva ID-kaardi PIN-koodide vahetamine

  • Kui olete unustanud oma dokumendi (ID-kaart, elamisloakaart, digi-ID) PIN-koodid või turvakoodide ümbrik on kadunud, siis selleks, et jätkata e-teenuste kasutamist või anda digiallkirja, tuleb taotleda uus turvakoodide ümbrik.
  • Enne aja broneerimist tuleb kontrollida, kas ID-kaardi sertifikaadid on kehtivad. Selleks saatke Eesti saatkonda Helsingis [email protected] e-kiri, milles on  Teie ees- ja perekonnanimi, isikukood, kõnealuse kehtiva ID-kaardi number ja telefoni number.
  • Riigilõiv kehtivate sertifikaatidega ID-kaardi PIN koodide uuendamise eest on 20 eurot, riigilõiv peab olema eelnevalt tasutud saatkonna arvele ning kaasas olema maksekviitung. Makse saaja: Viron suurlähetystö; pangakonto: FI86 2126 1800 0033 14; selgitus: PIN-koodide vahetamine + taotleja nimi.

NB! VAJALIK ON EELREGISTREERIMINE! Registreerimiseks võtta ühendust saatkonna konsulaartalitusega: telefonil +358 9 622 0288 (E-N 9.00-15.00, R 9.00-13.00) või e-posti teel [email protected].