Eesti maalikunsti näitus ” Eestimaised stiihiad” suursaatkonnas

Teisipäev 11.01.2022 to Neljapäev 30.06.2022
Eesti suursaatkond Helsingis

Eesti maalikunsti valik saatkonna kaunis interjööris kannab üldnimetust “Eestimaised stiihiad” – just sellise algimpulsi on  näitusele andnud saalide seinu ilmestav Eesti rannajoon. Nii kujuneski soov koostada meie kaasaegse maali väljapanek  eestimaise looduse kesksena. Kuraatorite esimestest ideedest alates oli siiski selge, et tuleb rääkida süviti, tuua esile tunnetust, analüütilist mõtet ja emotsionaalset poolehoidu, mis kunstnikke loodusega seovad. Järgida ekspositsiooni tervikut, luues seda nähtamatut miskit ja seletamatut drive’i, mis aga varjamatult on inimliku tunnetuse aluseks ja tegude tõukejõuks. Nii väljendavadki  näituse teosed looduse kargust, metsikust, inimülest ilu ja müstikat, tuginedes erinevate autorite käekirjal ja tähelepanul ning kinkides vaatajale vahetute elamuste  võimalusi.

“Eestimaised stiihiad” avab Eesti ja Soome loomeliitude kauaoodatud koostöötegevuse: 2022. aastal toimub Eesti Maalikunstnike Liidu ja Helsingi kunstnike seltsi eestvedamisel seitse järjestikust kahe riigi maalikunsti paremikku tutvustavat ülevaatenäitust Helsingis, Tallinnas ja Pärnus.

Näituse osalevad Jaan Elken,  Saskia Järve, Jüri Kask,  Vilen Künnapu , Lilian MosolainenMaarit Murka,  Karl-Kristjan Nagel,  Mall Nukke, Katrin Piile, Alar Tuul, Toomas Vint.

Kuraatorid Mall Nukke ja Tiiu Rebane. 

Näituse külastamine eelneval kokkuleppel:

tel: +35896220260
e-post: [email protected]

Fotod näitusest: Mall Nukke


Teisipäev 11.01.2022 to Neljapäev 30.06.2022
Eesti suursaatkond Helsingis