Disain saatkonnas

Eesti saatkond Helsingis avas taas uksed disainile. 9. septembril 2019 vestles Eesti moekunstnik ja keskkonnaaktivist Reet Aus tuntud Soome moebrändi Nanso peadisaineri Noora Niinikoskiga. Vestlust modereeris disaininädala programmi juht Anni Korkman. Mängulise vestluse käigus tuli juttu nii disainist, moetööstuse mõjust keskkonnale ja sellest, mis neid loojatena on inspireerinud. Lisaks tutvustas vestlusele kogenenud rohkearvulisele publikule saatkonna maja ja ajalugu Eesti suursaadik Soomes Harri Tiido.

Vasakult: Noora Niinikoski, Reet Aus, Anni Korkman, Harri Tiido

Reet Aus on moedisainer, kelle südameasjaks on moemaailma eetilisemaks muutmine ning taasväärtustava moekeskkonna arendamine. Ta on välja töötanud UPMADE® sertifikaadi, mis hõlmab kogu tekstiilitoote elutsükli analüüsi ning loob võimalusi materjali täispotentsiaaliliseks ärakasutamiseks.

Noora Niinikoski on Nanso peadisainer, kel on mitmekülgne kogemus moe alal nii oma brändi disainerina kui ka disainimeeskonna juhina.

Vestlus oli osa Helsingi disaininädala arutelusarjast Design Diplomacy, mis toimub saatkondades ja suursaadikute residentsides.