Virtuaalne eesti kirjanduse festival Uksest ja aknast

Esmaspäeval, 16. novembril 2020 algab Soomes eesti kirjanduse virtuaalne festival „Uksest ja aknast“.  30. novembrini kestval festivalil on kavas 11 videosaadet, milles käsitletakse Soomes äsja ilmunud ja peatselt ilmuvaid eesti keelest tõlgitud raamatuid ja nendega seonduvaid teemasid. Oma sel aastal soome keeles ilmunud teostest räägivad eesti ja soome kirjanikud Valter Lang, Valdur Mikita, Mart Kivastik, Tapio Mäkeläinen, Antto Terras, Kätlin ja Hanneleele Kaldmaa, Tõnu Õnnepalu, Mika Keränen, Asko Künnap, Ville Hytönen ja Seppo Zetterberg.

Festivalil saab osaleda Helsingi Eesti Maja Youtube’i kanali kaudu: Helsingi Eesti Maja Youtube’is. Saated on jälgitavad nii eesti kui soome keeles.

Videod on üles võetud mitmel pool Eestis. Võttepaikadeks Tallinnas on olnud Meremuuseum, Suurgildi hoone ja Neitsitorn; Tartus Eesti Rahva Muuseum, klubi „Promenaadiviis“, Tampere Maja ja Soome Instituudi raamatukogu, aga samuti Kuremaa loss Jõgevamaal. Soomes tehtud videod salvestati Helsingi Eesti Majas Suvilahtis.

Festivali on ühiselt korraldanud eesti kultuuri Soomes tutvustavad asutused ja organisatsioonid: Eesti saatkond Soomes, Eesti Instituut Soomes, Tuglase Selts ning Soome Eesti Seltside Liit.

 

Mika Keränen ja Heidi Iivari

Mart Kivastik

Tapio Mäkeläinen ja Antto Terras. Filmib Juha Kääriäinen

Mart Velsker ja Tõnu Õnnepalu

 

Fotod: Eesti Maja