Välisminister Tsahkna: Soome liitumine NATOga viib meie koostöö uuele tasemele

Välisminister Margus Tsahkna oli täna, 18. aprillil esimesel välisvisiidil Soomes, kus ta kohtus president Sauli Niinistö, välisminister Pekka Haavisto ja peaministrikandidaat Petteri Orpoga. Visiidi peamisteks teemadeks oli kahepoolne koostöö, Ukraina jätkuv toetamine ja Venemaa vastutusele võtmine.

Välisminister Tsahkna ja Soome president Niinistö

Kohtumistel keskendus välisminister eesootavale koostööle NATOs ja Vilniuse tippkohtumiste ettevalmistustele. „Soome NATOga liitumine avab meie koostöös uusi võimalusi nii Põhja-Balti piirkonnas kui ka kogu Euroopa julgeoleku tugevdamiseks. Toetame Rootsi võimalikult kiiret liitumist NATOga ja ootame Vilniuse tippkohtumiselt selget toetust ka Ukraina tulevasele liikmeks saamisele,“ sõnas Tsahkna.

Välisminister Tsahkna ja välisminister Haavisto pressikonverentsil

Rääkides veel edasisest kahepoolsest koostööst, arutasid välisministrid ühistegevusi majanduse, energeetika ja rohepöörde edendamiseks. „Samuti keskendusime Ukraina jätkuvale toetamisele, mis on praegu üks meie prioriteetidest. Lisaks igakülgsele poliitilisele, majanduslikule ja sõjalisele abile rääkisime ka koostööst Ukraina ülesehitamisel,“ tõi Tsahkna välja.
Ta rõhutas kohtumistel, et samal ajal tuleb töötada selle nimel, et tagada Venemaa võimuladviku vastutus agressioonikuriteo eest, mis tegi võimalikuks järgnevad kuriteod, laste küüditamise ja kõik julmused, mida oleme näinud Venemaa sõjas Ukraina vastu.

Välisminister Tsahkna ja erakond Kokoomuse esimees Petteri Orpo