Välisministeeriumi kantsleri Jonatan Vseviovi ja suursaadiku Sven Sakkovi ringreis Soomes

Välisministeeriumi kantsler Jonatan Vseviov, Eesti suursaadik Soomes Sven Sakkov ja Eesti saatkonna Helsingis konsulaartalituse direktor Peeter Püvi külastasid 9.-15.augustil kõiki Eesti aukonsuleid Soomes. Lisaks kohtuti linnavalitsuste, ülikoolide ning ettevõtete juhtidega. Nädalasel ringreisil arutati Eesti ja Soome suhete hetkeseisu ning tulevikuplaane eduka koostöö jätkamiseks ja majanduskoostöö tugevdamise võimalusi. Suusaadik Sakkovi sõnul on märkimisväärne, kuidas Soome on suutnud teadusasutused,  ettevõtted ja avaliku sektori ühiselt samal eesmärgil tööle panna. „Soomlaste edu võiks olla eestlastele inspiratsiooniks,“ sõnas Sakkov.

Ringreisi eesmärk oli rõhutada Eesti ja Soome kultuuri-, majandus- ja poliitilisi sidemeid ka väljaspool Helsingit. Läbivalt leidis kinnitust kahe naaberriigi erakordselt tihe kultuuriline ja majanduslik integreeritus, mis väljendub muuhulgas kümnete tuhandete Eesti kodanike ja ettevõtete aktiivses panustamises Soome majandusse, samuti Soome ettevõtete panustamises Eesti majandusse. Üks sümboolsemaid näiteid sellest on Rauma laevaehitustehas, kus parajasti on valmimas Tallinki uus laev MyStar, mis hakkab peatselt sõitma Tallinna ja Helsingi vahel. Juba praegu ühendab see laev meie majandusi.

Kantsler Vseviov märkis, et kõigis sihtkohtades meenutati hea sõnaga president Lennart Meri. Meenutati Meri külaskäike ning tarku sõnu Eesti-Soome suhete teemal, tema visioone Euroopa poliitikast, identiteedist ja Eesti positsioonist läänemaailmas.

Oulus andis kantsler doktor Willy Serlole üle Vabariigi Presidendi poolt antud Eesti Punase Risti III klassi teenetemärgi. Doktor Serlo on oluliselt panustanud Eesti laste tervishoidu.

Ringreisi käigus avas kantsler ka Eesti aukonsulaadi Oulus. Eesti aukonsulid Soomes on kahe riigi suhete olulised edendajad ning abiks Eesti kodanikele ja ettevõtetele, kes Soome eri piirkondades elavad ja tegutsevad. Soomes tegutsevad Eesti aukonsulid Ahvenamaal, Kuopios, Oulus, Tamperes, Turus ja Vaasas. Eesti aukonsulite kontaktid leiate saatkonna kodulehelt.

Lõuna Tampere linnavalitsuses

Eesti klubide ja Tartu maja Tamperes külastus

Pyyniki pruulikoja külastus

 

Sajakorpi Oy külastus

Sajakorpi Oy külastus

Vasakul Tampere Eesti aukonsul Jani Pekka Koivuniemi

Kohtumine Kuopio linnapea Hr. Jarmo Pirhoneni ja Ida -Soome ülikooli rektor Dr. Jukka Mönkköneniga

Kuopio aukonsuli Tuija Päivi Keinoneniga

Olvi tehase külastus Iisalmis

Olvi tehase külastus Iisalmis

Ettevõtte Nokia Networks külastus Oulus

Kohtumine Oulu Ülikoolis

Oulu aukonsul Sami Heikkiläga

Willy Serlo teenetemärgi üle andmine Oulus

Willy Serlo teenetemärgi üle andmine Oulus

Kohtumine Vaasa abilinnapeaga ja aukonsul Pekka Haapaneniga

Vaasa Püha Nikolause kirikus

Tallinki laeva MyStar ehituse külastamine Raumas

Tallinki laeva MyStar ehituse külastamine Raumas

Ettevõtte Meyer Turku külastus

Turu aukonsul Andrus Junolaineniga

Ahvenamaa aukonsul Johan Erikssoniga

Kohtumine Ahvenamaa parlamendi spiikriga

Kohtumine ettevõttega Paf

Kohtumine ettevõttega Paf

Õhtusöök Ahvenamaal

Ahvenamaa Meremuuseumi külastus koos Mariehamni linnapeaga

Mariehamnis purjelaeval Pommern