Välisministeerium ulatab Eesti ettevõtjatele abikäe

Välisministeerium soovib muutunud olukorras ettevõtjate toetamisele õla alla panna ning algatab selleks infokorje, et tuvastada, milliseid teenuseid ja tooteid ning millistel sihtturgudel praeguses kriisiolukorras realiseerida võiks.

Välisministeeriumi välismajanduse ja arengukoostööküsimuste asekantsler Andres Rundu sõnul on riik valmis uues olukorras aktiivselt tegutsema ja otsib võimalusi ettevõtteid toetada. „Paratamatus on parim innovaator! Valdav enamik ettevõtetest on üht- või teistpidi oma tegevusi üle vaatamas, et reageerida kujunenud kriisiolukorrale. Kogume ideekorje abil Eesti välisesindustele asjakohast sisendit,” ütles asekantsler.

Ettevõtjail palub välisministeerium esimese sammuna anda teada, millist tuge riigilt esmajoones vajatakse. Lihtne veebiküsitlus:  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfPjh_Z6Ie-LCUhSfdkugDFtLUOw1P5…

Meditsiiniseadmete valdkonnas tegutseva ettevõtte Semetroni esindaja Margus Tsahkna ütles, et välisministeeriumi ideekorje on ettevõtjate jaoks tervitatav algatus. „Iga kriis on ka võimalus ja praegu on Eesti ettevõtetel vaja leida lahendused, kuidas oma tooteid ja teenuseid eksportida teistesse riikidesse. Välisministeerium on siinkohal teinud väga head tööd. Äridiplomaatia võib olla suureks abiks Eesti ettevõtjatele. Välisturgudel tegutsedes on küsimusi, kus ainult riik saabki aidata,” sõnas Tsahkna.

„Kogutud info on töövahendiks meie välisesinduste võrgustikule ja aukonsulitele ning jagame seda ka EASi välisesindajatega,“ lisas Rundu.

Ideekorje ühe osana toimub video-otseülekanne 20. märtsil kell 10.00-11.30 välisministeeriumi Facebooki lehel, kus vastatakse ettevõtjaid huvitavatele pakilisematele küsimustele.

Otseülekande link: https://www.facebook.com/57904691979/posts/10159435100766980/

https://vm.ee/et/uudised/valisministeerium-ulatab-eesti-ettevotjatele-abikae