Uuendatud teave Eesti kodanike reisimisvõimalustest 15. juuni seisuga

Alates tänasest, 15. juunist muutuvad mitmetes Euroopa Liidu või Schengeni konventsiooni liikmesriikides seni kehtinud liikumispiirangud.

Eesti kodanikel on tänase seisuga võimalik vabalt reisida Soome, Rootsi, Lätti, Leetu, Poola, Slovakkiasse, Bulgaariasse, Horvaatiasse, Sloveeniasse, Itaaliasse, Luksemburgi, Šveitsi, Belgiasse, Hollandisse, Kreekasse, Saksamaale ja Prantsusmaale.

Alates homsest, 16. juunist on võimalik ilma piiranguteta reisida ka Austriasse. Reisides Ühendkuningriiki või Iirimaale tuleb jääda asukohariigis karantiini. Teatud tingimustel, näiteks tervisetõendit esitades või reisides mõjuva põhjusega, on võimalik reisida Portugali, Taani, Norra, Tšehhi, Ungarisse, Islandile, Küprosele ja Rumeeniasse.

Kolmandatesse riikidesse sisenemisele kehtivad jätkuvalt sisenemispiirangud, samuti kehtivad sisenemispiirangud Euroopa Liidu välistest riikidest Eestisse reisimisel vähemalt 30. juunini.

Välisminister Urmas Reinsalu sõnul kehtib seoses koroonaviiruse jätkuva levikuga üldine rahvusvahelise reisimise hoiatus ning kaaluda ilma tungiva vajaduseta välisriikidesse reisidele minemist. „Välisriigis viibides tuleb aga kindlasti järgida kohalike ametivõimude juhiseid ning veenduda, et  järgitakse viisa ja muid riigis viibimise tingimusi,“ sõnas Reinsalu.

Täpsemat infot riikide sisenemistingimuste kohta vaata Reisi Targalt lehel: https://reisitargalt.vm.ee/

Reisiinfot on võimalik vaadata ka Euroopa Liidu reisiinfo veebilehelt: https://reopen.europa.eu/en

Veebilehelt saab infot riikide üldise olukorra, reisimispiirangute, erinevate turismimeetmete, sotsiaalse distantsi ja muude hügieeninõuete kohta.

Lisainfo:

Leen Lindam
välisministeerium
avalike suhete osakond