Peaminister Kaja Kallase visiit Soome

Peaminister Kaja Kallas viibis 29. septembril töövisiidil Soomes.

Peaminister Kaja Kallasel kohtus Soome peaministri Petteri Orpoga, kellega kõneldi Eesti ja Soome kahepoolsetest suhetest, sealhulgas koostööst piirijulgeoleku tagamisel. Samuti arutati Ukraina toetamist ja laiemaid julgeolekuteemasid ning räägiti ka Euroopa Liidu tulevikust.

Peaminister Kaja Kallas meenutas, et Soome uue peaministri Petteri Orpo esimene kahepoolne välisvisiit toimus juulikuus just Eestisse. „Soomel on eestlaste südames olnud alati eriline koht. Mul on hea meel, et saan nüüd ise sinna visiidile minna. Kui Soomest sai NATO liige, toimus oluline edasihüpe kahe riigi kaitse- ja julgeolekukoostöös. Soome on olnud Eestile ka väga hea partner Euroopa Liidus. Meie soov on veelgi tihendada riikidevahelisi kahepoolseid suhteid,“ ütles Kallas.

Visiidi raames kohtus peaminister Kaja Kallas ka Soome presidendi Sauli Niinistöga ja osales Eesti saatkonnas kohtumisel Soome suurinvestorite ja ettevõtete esindajatega.

Peaminister Kaja Kallas esines ka Helsingi julgeolekufoorumil toimuval arutelul koos Soome välisministri Elina Valtoneniga.

Viron pääministeri Kaja Kallas vierailee Suomessa perjantaina 29. syyskuuta pääministeri Petteri Orpon kutsusta. Pääministeri Kallas tapaa Helsingissä myös tasavallan presidentti Sauli Niinistön ja suomalaisen liike-elämän edustajia.

Pääministeri Orpo ja pääministeri Kallas keskustelevat muun muassa rajaturvallisuudesta, Itämeren alueen turvallisuustilanteesta ja Ukrainan tukemisesta.

Pääministerien kesken esille nousevat niin ikään ajankohtaiset Euroopan unionin asiat ennen ensi viikon (6.10.) epävirallista Eurooppa-neuvostoa Espanjan Granadassa. Päivää aiemmin Granadassa järjestetään myös Euroopan poliittisen yhteisön kokous valtiojohtajatasolla.

Pääministerit Orpo ja Kallas tapasivat Tallinnassa 5. heinäkuuta. Kyseessä oli pääministeri Orpon ensimmäinen kahdenvälinen ulkomaanvierailu hallituksen nimittämisen jälkeen.