Eesti kunstnike tööd HAMis

Reede 04.02.2022 to Pühapäev 29.05.2022
HAM, Tennispalatsi. Eteläinen Rautatiekatu 8, 00100 Helsinki

Näitus “Esineiden kesken” (“Objektide keskel”) esitleb viimase kümne aasta jooksul HAMi (Helsingi linna kunstimuuseum) kollektsiooni omandatud teoseid dialoogis Eesti kaasaegsete kunstnike loominguga. Näitus põhineb kuraator Denis Maksimovi mängulisel meetodil. Maksimov on kutsunud viis kunstnikku Eestist HAMi kollektsiooni töödele reageerima. Teostevahelisse dialoogi asetatud kunstnikud on Pekka Niittyvirta ja Taavi Suisalu, Nabbteri ja Sigrid Viir, Maiju Salmenkivi ja Merike Estna, Azar Saiyar ja Flo Kasearu ning Sauli Sirviö & Johannes Rantapuska ja Edith Karlson.

Eesti kunstnikud esitavad oma tööde kaudu tõlgendusi HAM-i kogu töödele. Nende tähelepanu võis keskenduda nii kunstiteose sisule kui ka selle kujule, värvile või teose mõnele välisele tunnusele. Publikut julgustatakse vaatama teoseid uuel viisil ja analüüsima iseenda kunstile reageerimist..

Kunstiteoste koosmõju rõhutav näitus käsitleb ka laiendatud lokaalsuse ideed kui HAMi kollektsiooni tugiraamistikku. Soomes ja Eestis elavad ja töötavad kaasaegsed kunstnikud jagavad mõlemal pool Soome lahte lähedast kultuurilist ja sotsiaalset reaalsust.

Näitus on valminud koostöös Tallinna Temnikova & Kasela galeriiga

 

Flo Kasearu “Animal Chair”, seeriast AHHaa group, 2021. Foto: Paul Kuimet

 

Reede 04.02.2022 to Pühapäev 29.05.2022
HAM, Tennispalatsi. Eteläinen Rautatiekatu 8, 00100 Helsinki