Eesti filmid rahvusvahelisel filmifestivalil “Rakkautta & Anarkiaa”

Neljapäev 17.09.2020 to Neljapäev 27.08.2020
Helsingi

17.–27. septembrini 2020 toimub Helsingis 33. rahvusvaheline filmifestival „Armastus ja Anarhia“ (Rakkautta & Anarkiaa), mille peaprogrammi kuuluvad sel aastal täispikad Eesti filmid  “Viimased “, “Aasta täis draamat” ja “Vanamehe film”, lühifilm “Karv” ning animafilm “Toomas teispool metsikute huntide orgu”. Festivalist võtavad osa ka filmitegijad.

VIIMASED / THE LAST ONES

Režissöör Veiko Õunpuu. Põhjamaise vesterni tegevus toimub metsikus Lapimaa tundras. Filmi peategelane on noor kaevur Rupi, kes loodab tundrat õõnestades piisavalt raha kokku kühveldada, et kaevandusküla hingemattev tolm igaveseks jalgelt raputada. Osades Pääru Oja, Laura Birn, Tommi Korpela ja Elmer Bäck.

https://hiff.fi/en/elokuvat/the-last-ones/

AASTA TÄIS DRAAMAT / A YEAR FULL OF DRAMA

Režissöör Marta Pulk. 224 teatrietendust 365 päevaga. Mida teeb see inimesega, kes pole varem teatris käinud? Oktoobris 2017 avaldab Kinoteater töökuulutuse leidmaks Eestist inimest, kes on teatrist täiesti puutumata. 450 taotleja hulgast valitakse Alissija-Elisabet Jevtjukova, 21-aastane rätsepa haridusega slaavi tüdruk Valgast. Tema tööülesanne – vaadata ja arvustada kõiki 2018. aastal esietenduvaid teatrilavastusi.

https://hiff.fi/en/elokuvat/a-year-full-of-drama/

Aasta täis draamat. Režissöör Marta Pulk

VANAMEHE FILM / OLD MAN CARTOON MOVIE

Režissöörid Mikk Mägi ja Oskar Lehemaa. Lapšelapsed tulevad suveks maale Vanamehele külla. Idüllilisest suvepuhkusest vanaiša juures on asi kaugel, sest Vanamees ruunab karmi maa tööga nii lapsi, kui ka oma lüpsilehma. Jõmpšikad ei mõista maaelu kombeid ja põhjustavad hinnatud lehma põgenemise. Nüüd on Vanamehel ja lastel aega 24 tundi, et leida lehm üles enne, kui lüpsmata udar plahvatab ja piimatuumakatastroofi põhjustab.

https://hiff.fi/en/?s=OLD+MAN+CARTOON+MOVIE

Vanamehe film. Režissörid Mikk Mägi ja Oskar Lehemaa

Animafilm TOOMAS TEISPOOL METSIKUTE HUNTIDE ORGU / TOOMAS BENEATH THE VALLEY OF THE WILD WOLFS

Režissöör Chintis Lundgren. Toomas teispool metsikute huntide orgu Kuum hunt Toomas kaotab töö ning hakkab salaja gigolona elatist teenima, et oma pere ülal pidada. Toomase naisel Viivil on samuti saladus: ta käib female empowerment seminaridel, mille osalisteks on ka meesorjad.

https://hiff.fi/en/elokuvat/animation-celebration/

Lühifilm KARV / Bad HAIR

Režissöör Oskar Lehemaa. Kiilanemise tõttu komplekside küüsis vaevlev Leo võtab kasutusele müstilise juuksekasvuseerumi, mis põhjustab tema kehas groteskseid moondumisi. Nüüd tuleb tal kohutavad muutused peatada enne, kui kaotab oma viimsedki juuksekarvad… või midagi palju enamat.

https://hiff.fi/en/elokuvat/midnight-stories/

 

Neljapäev 17.09.2020 to Neljapäev 27.08.2020
Helsingi