EU:Africa häkaton kutsub osalejaid registreerima

EU:Africa häkaton asub otsima uudseid lahendusi Aafrika sotsiaal-majanduslikele probleemidele, mis on koroonakriisi tõttu süvenenud. Eesti ja Aafrika Liit koos Iirimaa, Luksemburgi, Poola ja Soomega korraldavad kahte kontinenti hõlmava võrguhäkatoni „EU:Africa The Post Crisis Journey“ 10.–13. detsembril 2020. Häkatoni viib läbi Garage48 koos Smart Africa’ga ning toetab välisministeerium.

Programm on avatud nii võistkondadele kui ka üksikosalejatele. Oodatud on visionäärid, arendajad, disainerid, turundajad, ettevõtjad, insenerid ja kõik aktiivsed inimesed. Välja pakkuda võib nii täiesti uusi ideid kui ka selliseid, mis on juba töös ning mis saavad kaasa aidata koroonakriisi mõjude leevendamisele. Garage48 ja Aafrika Liit on kokku pannud 11 teemavaldkonda, kuhu lahendusi oodatakse: haridus, toiduga kindlustatus, tervis ja heaolu, valitsemine, majandus ja ettevõtlus, Aafrika nutilinnad, küberturvalisus ja andmekaitse, suurandmed, pangandus ja rahandus, tööhõive, haavatav rahvastik. Teemad lähtuvad Aafrika-Euroopa digimajanduse partnerluse raportist ja ÜRO kestliku arengu eesmärkidest.

Enne häkatoni toimuvad kaks kontaktide loomise sessiooni 28. novembril ja 5. detsembril, et panna kokku sobivamad meeskonnad. Valikus lähtutakse sellest, et igas tiimis oleks osalejaid mõlemalt mandrilt.

Korraldajad loodavad kaasata 10 000 nutikat ja teadlikku osalejat, 300 mentorit ja vähemalt 100 kogukonnaorganisatsiooni nii Aafrikast kui ka Euroopa Liidust. Parimatele meeskondadele on tagatud nõu ja tugi oma idee teostamiseks reaalses maailmas. Pärast häkatoni toimub kontaktide loomine investorite, ekspertide ja vajalike organisatsioonidega ning kuni kuus kuud kestev järelmentorluse programm. EU:Africa häkatoni auhinnafond on 100 000 eurot (täiendamisel). Häkatoni korraldamist toetab välisministeerium arengukoostöö vahenditest. Rahaliselt panustavad ka Iirimaa, Luksemburg, Poola ja Soome.

Häkatoni praktiline teostaja Garage48 on rahvusvahelisi häkatone korraldanud 10 aastat. EU:Africa häkaton rajaneb hiljutisele kogemusele #hackthecrisis ja The Global Hack korraldamisel, millel osales üle 10 000 inimese kogu maailmas.

Välisministeeriumi välismajanduse ja arengukoostööküsimuste asekantsleri Andres Rundu sõnul on Eesti viimastel aastatel oluliselt laiendanud suhtlust Aafrika mandri riikide ja organisatsioonidega. „Sedavõrd ambitsioonika häkatoni korraldamine näitab ilmekalt, kuidas Eesti saab ja tahab kasutada oma digieeliseid ka Euroopa Liidu ja Aafrika koostöö mitmekülgseks edendamiseks. Juba enne pandeemiat kannustas Aafrika kiire areng suurt huvi digiteenuste vastu, nüüd on digipööre veelgi kiirenenud. Häkatoni raames saame Euroopa ja Aafrika jõud digipöörde õnnestumiseks ühendada,“ sõnas Rundu.

Garage48 ja Bolti kaasasutaja Martin Villig meenutas, et täpselt 10 aastat tagasi korraldas äsja asutatud Garage48 oma esimese häkatoni Nairobis Keenias, ning tal on hea meel, et Garage48 taas Aafrikas tegutseb: „Hea meel on meie kogemust skaleerida ja nüüd juba kahe kontinendi tehnoloogiatalendid kokku tuua.”

Osalejate ja partnerite registreerimine on avatud veebilehel www.euafricathejourney.com.

Lisainfo:

välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Maris Hellrand

Garage48
maris@garage48.org