Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt Helsingis

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt osales 8. aprillil koos Soome majandusminister Mika Lintiläga Helsingis Visit Estonia turismiteemalisel üritusel, et edendada turismialast koostööd ning julgustada inimesi reisima Soome ja Eestisse.

“Covidi tõttu on viimased kaks aastat olnud turismisektorile väga keerulised, kuid seda populaarsemaks on muutunud reisimine kodumaal ja lähinaabrite juures. Soome turistil on olnud Eesti turismis aastakümneid oluline roll ja kuigi pandeemia mõjutas reisimist palju, siis soomlased tegelikult tahavad Eestis külastada ja olen kindel, et nad leiavad palju uut, mida Eestis avastada. Niisamuti on meil palju taasavastada Soomes,“ ütles minister Sutt.

EASi- turismiarenduskeskus uuris möödunud suvel soomlaste valmisolekut Eestisse tulla. Lausa 65 protsenti vastanutest soovis Eestisse reisida lähiajal, st hiljemalt 2022. aastal. „Ka meie värske turismistrateegia ütleb – aeg on käes. Seega kutsun meie Soome külalisi taas Eestit avastama ja mitmekülgseid elamusi saama. Transpordiühendused Eesti ja Soome vahel on head, vahemaad on lühikesed ning Eesti pakub elamusi lõõgastavast loodusest modernse kultuuri ja toiduni. Sel nädalal avalikustatud uudis Michelini tärnide Eestisse jõudmisest tõstab samuti oluliselt meie atraktiivsust,“ tõi Sutt näiteid.

Soome majandusminister Mika Lintilä ning ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt on regulaarselt infot vahetanud ja hoidnud teineteist kursis reisipiirangute hetkeseisuga.

Venemaa agressioon Ukrainas mõjutab ka turismi. Ministrid julgustasid inimesi reisimisest unistama ja oma reisiplaane ellu viima. „Keerulistel aegadel on oluline kokku hoida ja inimeste reisimine aitab luua vastastikust mõistmist ja rahu,“ märkis Sutt.

Soome statistikaameti andmed näitavad, et Eesti on Soome elanike seas populaarseim sihtkoht ööbimisega puhkusereisidel. Kuigi 2020. aastal vähenes vastastikune reisimine poole võrra, näitavad 2021. ja 2022. aasta andmed kasvutrendi. Näiteks 2021. aasta mais-augustis tehti pooled Soome puhkusereisid, mis sisaldasid ööbimist sihtriigis, just Eestisse.

Minister kohtus Soomes ka ettevõtete ENSTO nõukogu esinaise Marjo Miettineni ja asepresident Niko Helanderiga ning S-Groupi asepresident Jari Annalaga.

Fotod: Rene Riisalu

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt koos Soome majandusminister Mika Lintiläga / Foto: Rene Riisalu

Vestlusringis Tallink Silja, Eckerö Line’i ja Viking Line’i juhid. Moderaator Petri Saraste. / Foto: Rene Riisalu

Turismiarenduskeskuse direktor Liina Maria Lepik. / Foto: Rene Riisalu

Håkan Fagerström (Tallink Silja), Björn Blomqvist (Eckerö Line), suursaadik Sven Sakkov, Jan Hanses (Viking Line), Soome majandusminister Mika Lintilä, Eesti ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt. / Foto: Rene Riisalu

Saadik Sven Sakkov

Ensto nõukogu esinaine Marjo Miettinen, minister Andres Sutt, Ensto asepresident Niko Helander

Minister Sutt ja S-Grupi asepresident Jari Annala