Eesti muusika ja muusikud novembrikuus Soomes

Novembris kõlab eesti muusika ja esinevad eesti muusikud mitmes Soome linnas:

6.11 Collegium Musicale kontsert Arvo Pärdi muusikast Helsingis. Kammerkoor Collegium Musicale Endrik Üksvärava juhatusel annab Helsingi Kallio kirikus kontserdi Arvo Pärdi loomingust.

10.11 Andres Kaljuste juhatab Soomes. 10.11 toimub Vaasa kaupungitalos Vaasa Linnaorkestri kontsert, kus solistidena astuvad orkestri ette piirkonna muusikakoolide (Kuula-opisto, Mustasaaren musiikkiopisto ja Musiikkiopisto Legato) parimad solistid. Kavas on muusika heliloojatelt Maria Larsson, Toivo Kuula, Jean Sibelius, Petri Judin, Felix Mendelssohn ja Antonín Dvořák.

10.11 Erkki-Sven Tüüri Viiulikontsert nr 2 tuleb ettekandele Triin Ruubel-Lillebergi soleerimisel ja Olari Eltsi juhatusel Soomes. Tüüri viiulikontsert kõlab Pori Sinfonietta kontserdil Pori Promenadisalis, kus solistina astub üles Triin Ruubel-Lilleberg. Kavas on ka Magnus Lindbergi, Valentin Silvestrovi ja W. A. Mozarti teosed. Orkestrit juhatab Olari Elts.

17.11 juhatab Risto Joost Lahti Sümfooniaorkestri kontserti Lahti Sibeliustalos. Kavas on Carl Philipp Emanuel Bachi Sümfoonia Es-duur Wq. 179, Johann Nepomuk Hummeli Trompetikontsert (solist Bogdan Dekhtiaruk) ja Johannes Brahmsi Sümfoonia nr 4.

19.11 Johanna Randvere osaleb Soomes kammerkontserdil. Barokkmuusik Johanna Randvere astub tšello ja viola da gamba’ga üles Helsingi Musiikkitalos kontserdil pealkirjaga “Arhetüübid-EGO”. “Arhetüübid” on ühtlasi nii muusikaline kollektiiv kui ka kontserdisari, mis põhineb analüütilise psühholoogia rajaja Carl Gustav Jungi arhetüüpidel. Igal sarja kontserdil kohtuvad arhetüübid ka teiste kunstiliikidega nagu tants, kujutav kunst, tsirkus, meedia ja valguskunst, samuti selgitavad oma ala eksperdid arhetüüpide olemust psühholoogilisest vaatenurgast. Laval on veel Hanna Haapamäki (plokkflööt, traversflööt), Anthony Marini (viiul), Kaisamaija Uljas ja Eero Palviainen (lauto), Marianna Henriksson (klavessiin), Tuuli Lindeberg (sopran) ning Elina Häyrynen ja Tero Hytönen (tants), visuaal Jaakko Uljaselt ja valgus Ville Virtanenilt.

23. ja 25.11 Tallinna Kammerorkestri ja Kymi Sinfonietta ühiskontserdid. Tallinna Kammerorkrester koos Soome orkestriga Kymi Sinfonietta astub üles ühisel kontserdil 23.11 Estonia kontserdisaalis ja 25.11 Kotka kontserdimajas, juhatab Olari Elts. Kontsertidega tähistatakse Tallinna ja Kotka ligi 70 aastat kestnud sõprussuhet.