Kriisimeetmetega seotud reisi- ja konsulaarinfo – 14.04 

Välisministeeriumis jätkub aktiivne töö, et aidata koju kõik välismaale lõksu jäänud eestimaalased. Valdav osa regulaarseid liinilende Eestisse naasmiseks on oma töö lõpetanud, jäänud on mõned üksikud Euroopa Liidu liikmesriikide korraldatud erilennud. Ka erilennule tuleb end registreerida ja soetada pilet.
Välisministeerium paneb südamele, et reisimist (ka Eestist väljapoole) tuleks praegusel ajal täielikult vältida, kui see on vähegi võimalik.

Kui jääte asukohariigis kehtestatud piirangute tõttu välisriigis hätta, võtke ühendust lähima Eesti saatkonnaga või helistage välisministeeriumi hädaabitelefonil +372 5301 9999.

Lähiriikide piirangud tänase seisuga:

 • Läti valitsus on pikendanud eriolukorda kuni 12. maini. Pikenevad kõik hetkel kehtivad meetmed, kaasa arvatud rahvusvaheliste reisijatevedude keeld (v.a. eriloaga). Transiit Läti kaudu on võimalik. Riia lennujaamast Eesti piirini saab tulla kas isikliku sõiduautoga, rendiautoga või taksoga. Transiitreisija peab viivitamata suunduma edasi järgmisele piirile. Peatumine avalikes kohtades ei ole lubatud. Kui Läti on lõppsihtpunkt, siis riiki saabuja peab paari tunni jooksul liikuma oma elukohta ja jääma 14 päevaks isolatsiooni.
 • Reisijatevedu laevadel Tallinn-Helsingi suunal peatati alates 11. aprillist kuni 13. maini. See tuleneb Soome valitsuse otsusest pikendada kehtivaid piiriületuse piiranguid kuni 13. maini. Laevafirmadel soovitati lõpetada piletimüük tavareisijatele Tallinnast Helsingisse 11. aprillist kuni 13. maini ning Tallink, Viking Line ja Eckerö Line on sel suunal piletimüügi oma kodulehtedel peatanud. Finnair on teatanud, et lendab Tallinna ja Helsingi vahel vastavalt nõudlusele – täpsem info saamiseks soovitame pöörduda Finnairi poole.

Alates 11. aprillist jätkub laevadega reisijatevedu ainult suunal Helsingi-Tallinn. Kaubavedu ja transiitreisid Soome kaudu Eestisse ja vastupidi jätkuvad. Laevafirmad on lõpetanud online piletite müügi. Pileti ostmiseks soovitame laevafirmaga (Tallink, Viking Line, Eckerö) ühendust võtte telefoni või e-kirja teel. Hädavajaliku teenuse osutajad võtab Tallinnast pardale ainult Viking Line. Erandite täisnimekiri: https://www.raja.fi/ajankohtaista/ohjeet_rajanylitykseen. Tõendamiskohustus piiril lasub inimesel. Lõpliku otsuse riiki lubamise kohta teeb piirivalve, aga neil reisijatel tuleb lisaks passile või ID-kaardile kaasas kanda ka dokumenti (näiteks tööleping), mis tõendab reisi eesmärki. Soomes registreeritud elamisõigusega Eesti kodanikud saavad endiselt riiki siseneda nagu ka hädavajaliku teenuse osutajad. Ainus võimalus selleks on lennates. Finnair on kinnitanud, et hakkab lendama Tallinna ja Helsingi vahelt vastavalt nõudlusele.

Transiit Helsingi-Tallinn suunal jätkub ehk siis need, kes tulevad tagasi koju Eestisse kaugemalt läbi Soome, saavad seda jätkuvalt teha, kuid oluline on varustada end juba reisi algkohas dokumendiga (näiteks laevapilet), mis tõendab, et reisi lõppsihtkoht on Eesti.

Samuti toimub kaubavedu Soomega mõlemal suunal.

 • Rootsi välisministeerium soovitab kuni 15. juunini vältida mittevajalikke reise teistesse riikidesse.
 • Leedu valitsus kaalub karantiinimeetmete pikendamist kahe nädala võrra, kuid väikefirmadel võidakse lubada uksed lihavõtete järel taas avada, kui nad rakendavad vajalikke kaitsemeetmeid. Leedu valitsuse otsusega lõppes alates reedest, 4. aprillist reisijate lennu- ja laevatransport, ainsaks erandiks Kiel-Klaipeda praamiühendus. Reisijate ja sõiduautode vedu antud marsruudil on lubatud üksnes Leedu siseministri loal. Ainus võimalus autoga Leetu siseneda on läbi Kalvarija-Budzisko ja Saločiai-Grenctāle piiripunktide. Eestlastele me transiiti läbi Leedu soovitada ei saa, sest see toimub üksnes erilubadega politseikonvoi saatel. Kaubaveod jätkuvad.
 • Venemaa Föderatsioon sulges 30. märtsil kõik piirid. Euroopa Liidu kodanikel võimaldatakse Venemaalt lahkuda. Venemaa Föderatsiooni kodanikest isikuid lubatakse riiki sisse, kuid Venemaalt välja ei lubata. Sama kehtib topeltkodakondsusega isikute suhtes. Välismaalt Venemaale sisenejad peavad läbima 14-päevase eneseisolatsiooni. Moskvas kehtestatakse 13.-19.04 lisapiirangud ja kõik mittehädavajalikud teenused suletakse.

Välisministeeriumile on Euroopasse ja Eestisse naasmiseks teada järgmised lennud:

 • Lufthansa pakub lende London-Frankfurt-Tallinn suunal kaks korda nädalas, teisipäeviti ja neljapäeviti.
 • Finnair lendab Londonist Helsingisse, kaks korda päevas kell 10.20 ja kell 18.20. Reisijal peab olema kaasas pilet, mis tõendab tema edasist reisi Helsingist Tallinnasse.
 • Emirates Airlines taastas aprillist regulaarsed reisilennud Dubaist Londonisse, Frankfurti, Pariisi, Zürichisse ja Brüsselisse. Lendudele Dubaist saavad registreeruda Araabia Ühendemiraatides (AÜE) viibivad turistid, kel pole seni olnud võimalust riigist lahkumiseks. Tagasilend sihtpunktidest Dubaisse on avatud vaid AÜE kodanikele.
 • Qatar Airways lendab Austraaliast (Sydney, Melbourne, Perth jne) ja Taist (Bangkok) veel läbi Doha erinevatesse linnadesse Euroopas, sealhulgas Helsingisse ja Frankfurti.
 • Mehhikost on lende Amsterdami, Londonisse ja Pariisi.
 • KLM jätkab lende kaugematest sihtpunktidest, sealhulgas Ameerika Ühendriikidest. Samuti toimuvad kolm korda nädalas lennud Ameerika Ühendriikidest (Newark, Chicago) Frankfurti.
 • Kanadast on võimalik lennata erinevatesse Euroopa sihtpunktidesse, sealhulgas Frankfurti.
 • Saksamaa korraldab 13.-23. aprillini ajavahemikus mitmeid erilende Lõuna-Aafrika Vabariigist (Kaplinn ja Johannesburg) Frankfurti ja Münchenisse.
 • Taist (Bangkok) opereerivad lende hetkel veel KLM, Qatar Airways, Lufthansa ja EVA. Välisministeeriumile teadaolevalt Phuketist enam erilende pole, Phuketi õhuliiklus on alates 10. aprillist suletud.
 • Saksamaa korraldab 11.-15. aprillini mitu erilendu Lõuna-Aafrika Vabariigist (Kaplinn ja Johannesburg) Frankfurti ja Münchenisse.
 • Atlantic Travel korraldab mitmeid erilende Nizzast, Kopenhaagenist, Tenerifelt ja Stockholmist Riiga. Lennud toimuvad piisava huvi korral, lisainfo: https://www.airatlantic.eu/#about

Lisainfo:
välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee