Eestis on koroonaviiruse ülemaailmse pandeemia tõttu kuulutatud välja eriolukord.

Viiruse leviku tõkestamiseks on alates 17.03 taastatud piirikontroll, piiratud on Schengeni sise- ja välispiiri ületamist. Eestisse sisenemise võimaluste kohta loe Politsei ja piirivalveameti veebilehelt.

Palume välisriikides viibivatel Eesti elanikel, kes soovivad koju naasta, teha seda viivitamatult. 

Loe täpsemalt koroonaviirusega seonduvatest piirangutest ning uuri korduma kippuvaid küsimusi Välisministeeriumi veebilehelt.

Me hoolime Sinu ja kõigi teiste tervisest. Seetõttu palub saatkond koroonaviiruse ja gripi leviku tõkestamiseks tõsiselt kaaluda saatkonda tuleku vajadust. Aitäh mõistva suhtumise eest!

Lähemalt

Näitus „Eesti kunsti klassik. Adamson-Eric: mitmekülgne modernist“ Järvenpää Kunstimuuseumis

Laupäev 19.10.2019 to Pühapäev 02.02.2020

Adamson-Eric (1902−1968), andekas ja mitmekülgne kunstnik, kunstipoliitik, õppejõud, keeruline ja tihti vastuoluline isiksus on eesti modernismi ajaloo säravamaid esindajaid. Ta sai erialase ettevalmistuse valdavalt Lääne-Euroopa kunstikeskustes Berliinis ja Pariisis. Pikemad kunstirännakud Hispaaniasse, Kreekasse, Soome jm lõppesid 1935. aastal. Naasmine Eestisse ja astumine Rakenduskunsti Ühingusse pani teda üha enam süvenema tarbekunsti väljendusvõimalustesse, muutes nahakunsti,portselanmaali, vaipade ja metallehistöö esteetilist nägu.

Pildil: Dekoratiivne taldrik. 1937

Laupäev 19.10.2019 to Pühapäev 02.02.2020