Eestis on koroonaviiruse ülemaailmse pandeemia tõttu kuulutatud välja eriolukord.

Kui puudub valmidus välisriiki pikemalt jääda, pöördu kohe koju. Lennuühendused võivad katkeda. Kui olete jäänud hätta, siis võtke ühendust saatkonnaga või välisministeeriumi 24/7 hädaabi numbriga: +37253019999.

Arvestades vähenevaid reisivõimalusi ja viiruse levikut palume siiski reisivajadust äärmiselt hoolikalt kaaluda. Eriti puudutab see koroonaviiruse riskigruppi kuulujaid.

Kui elate välisriigis või olete otsustanud välisriiki kriisi lõpuni jääda, järgige palun kohalike võimude juhiseid ja veenduge, et te ei rikuks viisa ja muid riigis viibimise tingimusi. Loe täiendavat infot välisministeeriumi veebilehelt.

Hoolime Sinu ja kõigi teiste tervisest. Seetõttu palub saatkond koroonaviiruse ja gripi leviku tõkestamiseks tõsiselt kaaluda saatkonda tuleku vajadust. Aitäh mõistva suhtumise eest!

Lähemalt

Kaido Ole näitus saatkonnas

Reede 13.12.2019 to Neljapäev 28.02.2019
Eesti suursaatkond Helsingis

Alates 13. detsembrist on saatkonnaruumes avatud maalikunstnik Kaido Ole näitus. Näituse külastamiseks eelnev registeerumine aadressi embassy.helsinki@mfa.ee.

Kaido Ole on õppinud Eesti Kunstiakadeemias disaini ja maali (1982—1992) ning töötanud EKAs joonistamise ja maali õppejõuna ning maaliosakonna professorina (2003—2010). Alates 2010. aastast vabakutseline kunstnik, näitustel esinenud alates 1989. aastast. 2003 esindas Eestit Veneetsia 50. kunstibiennaalil John Smithi nime all koos Marko Mäetammega.

Kunstniku loomingu keskmes on kontseptuaalne maal. Hoolimata sellest, et suuremõõtmelised maalid on peensusteni läbikalkuleeritud ja näivad lausa masinlikud, huvitab teda maal kui käsitöö ja maalimise käigus tekkivad vead. Ole teatraalsed ja vastuolulised süžeed ühendavad alati erinevatest maalistiilidest pärit võtteid geomeetrilisest abstraktsionismist popkunsti ja uusrealismini.

Kaido Ole oma näituse avamisel.

 

Kaido Ole tööd vasakult: Vaikelu omakasvatatud lilledega, Vaikelu pöörleva sitaratta ja juhtmepilvega ja Mänguline vaikelu.

 

Kaido Ole näituse avamine.

 

Kaido Ole näituse avamine.

 

 

Vasakult: Inka Laine, Ingrid Orman ja Katariina Suurpalo.

 

Esiplaanil Kaido Ole ja suursaadik Harri Tiido.

Fotod: Toomas Dettenborn.

Reede 13.12.2019 to Neljapäev 28.02.2019
Eesti suursaatkond Helsingis